Санітарно – просвітницька робота

Зміст роботи
Термін
Відповідальний

Здійснення попереднього патронату дітей, які невдовзі відвідуватимуть дитячий садок, на дому.

медична старша

Проведення бесід і лекцій для батьків з питань раціонального харчування дітей, профілактики різних захворювань. Проведення тематичних вечорів запитань і відповідей.

медична старша

Знайомство персоналу та батьків з наявною просвітницькою літературою та літературою щодо профілактики різних інфекційних захворювань.

медична старша

Проведення санітарно-просвітницької роботи серед персоналу та батьків по запобіганню інфекційних захворювань, ГЕКЗ, харчових та інших отруєнь тощо, дотриманню правил особистої гігієни.

1 раз на квартал

медична старша

Підвищення кваліфікації медичних працівників.

медична старша

Проведення прийому заліків по санітарному мінімуму з своєчасним оформленням протоколу.

1 раз на квартал

медична старша

Поглиблений огляд дітей з проведенням повної антропометрії та записом до історії розвитку дитини.

медична старша

Введення елементів коригуючої гімнастики на заняттях з фізичного виховання для дітей з порушенням осанки, сколіозом, плоскостопістю.

медична старша.

Зобов’язати вихователів після денного сну робити вправи для дітей з метою попередження плоскостопості, для чого викори­стовувати масажні ролики, ручні масажери, а також проводити ходьбу дітей по ковдрі, на яку нашили ґудзики.

Кіріченко В.М.

Організація дієтичного харчування дітей із захворюваннями печінки, нирок та ДЖВП згідно з довідкою дільничного лікаря - педіатра.

Кіріченко В.М.

Обов’язковий огляд дітей диспансерної групи за їхнім профілем лікарями-спеціалістами під час відвідування ними закладу дошкільної освіти.

Кіріченко В.М.

Аналіз захворюваності дітей диспансерної групи, складання плану заходів щодо підвищення ефективності проведеної роботи згідно отриманих результатів .

Кіріченко В.М.

Підготовка інформації для батьків з тем:

· адаптація дошкільників до режиму закладу дошкільної освіти в залежності від віку та стану здоров’я;

· профілактика сезонних захворювань дошкільників вдома;

· належний режим дитини

вдома ;

· попередження порушення постави дитини;

· повноцінне харчування дошкільників вдома згідно віку;

· дієтичне харчування дітей з особливими потребами;

· профілактика плоскостопості та викревлень хребта ;

· загартування дітей в дома в залежності відпори року;

· проведення оздоровчо-профілактичної роботи з дошкільниками вдома згідно порад лікаря-педіатра.

Упродовж року

1раз на квартал

Кіріченко В.М.

Проведення інгаляції з лікарськими травами, олією евкаліпту й піхти для дітей, які часто хворіють на ГРЗ за порадами лікаря-педіатра.

Упродовж

року за потребою