Структура 2023 / 2024 навчального року

Діяльність закладу дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році продовжується в умовах воєнного стану. Основними нормативними документами, які визначають особливості організації освітнього процесу, життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти та професійної діяльності педагогів є:

• Закон України «Про освіту»;

• Закон України «Про дошкільну освіту»;

• Закон України «Про охорону дитинства»;

• Положення про дошкільний навчальний заклад;

• Санітарний регламент ДНЗ.

- Базовий компонент дошкільної освіти.

- Указ президента України "Про стратегію національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки" від 18.05.2019 № 286/2019

Пріоритетні напрями діяльності ЗДО в 2023/2024 навчальному році:

1. Організація та підтримка безпечного освітнього простору.

2. Організації освітнього процесу у різних форматах і подолання освітніх втрат.

3. Педагогічна взаємодія з дітьми, зокрема з дітьми з особливими освітніми потребами.

4. Партнерство у співпраці з батьками або законними представниками дітей.

5. Організаційно-методична підтримка педагогів ЗДО.

6. Організація в нових умовах атестації педагогічних працівників.

7. Організація харчування в ЗДО

Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" і спрямована на реалізацію основних завдань дошкільного навчального закладу.

Мова освітнього процесу в закладі дошкільної освіти - українська.

Пріоритетні завдання в роботі закладу дошкільної освіти:

- організація фізкультурно - оздоровчої і лікувальної роботи в закладі дошкільної освіти через використання традиційних та нетрадиційних форм фізкультурно - оздоровчої роботи та ознайомлення дітей з правилами та нормами безпечної поведінки у довкіллі.

- формування у дітей дошкільного віку основ національної культури та розвитку в них громадянських почуттів шляхом вивчення народних традицій.

- розвивати мовлення дітей в усіх його аспектах з метою забезпечення всебічної мовленнєвої активності шляхом пізнання народного фольклору.

У 2023/2024 навчальному році організація освітнього процесу в закладі дошкільної освіти здійснюється за програмою «Дитина», схваленою листом Міністерства освіти і науки України від 23.07.2020 №1/11-4960 та Освітньою програмою для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», затвердженою Протоколом № 2 від 26.04.2022р. зареєстр.у Каталозі за № 1.0008-2022

Навчальний рік розпочинається 1 вересня 2023 року, закінчується – 31 травня 2024 року.

Оздоровчий період триває з 1 червня по 31 серпня 2024 року.

У закладі дошкільної освіти встановлено 5-ти денний навчальний тиждень. Режим роботи груп: 9 год.: 10 груп (1 - ясла, 9 – садок); 10,5 год - 1 група: 12 год.: немає.

Тривалість занять становить: · групи раннього віку – 10 хв., · групи молодшого дошкільного віку: 15 хв.(групи 4 р.ж.), 20 хв.(групи 5 р.ж.), · групи старшого дошкільного віку – 25 хв. Тривалість перерв між заняттями: 10-15 хвилин.